This page has been robot translated, sorry for typos if any. Original content here.

Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.

Додаток 6.5.1 Довідка про підсумки роботи прес-служби представника президента України в Запорізькій області за 1992 р

Прес-службі президента України

Довідка про підсумки роботи прес-служби представника президента України в Запорізькій області за 1992 р.

Прес-служба працює з 15 січня 1992 року. Основним своїм завданням вона вбачає висвітлення у засобах масової інформації діяльності представника президента України в області та очолюваної ним обласної державної адміністрації, пропагування і поширення політики державної влади області.

З цією метою прес-служба займається організаційно-творчою роботою у 6 основних напрямках:

1. Постійне відстежування виходу розпоряджень представника президента України в області та збір інформації про події, що відбуваються з його участю та інших відповідальних працівників облдержадміністрації. Оперативне готування матеріалів з цього приводу та розповсюдження їх у засобах масової інформації. Крім того, передача у пресу офіційних документів на кшталт заяв, роз'яснень, вітань тощо.

Особливість стилю прес-служби полягає в забезпеченні інформаційними матеріалами не тільки газети облради і облдержадміністрації "Запорізька правда", а всіх без винятку популярних обласних і міських у Запоріжжі періодичних видань, включаючи "Индустриальное Запорожье", "Запорозьку Січ", "Наш город", "Выбор", "МИГ", державне об'єднання телебачення і радіомовлення, редакції кабельного телебачення та компанії "Хортиця". Повідомлення прес-служби використовуються міськрайонними та районними газетами, республіканськими та зарубіжними засобами масової інформації. В україномовні видання надсилаються матеріали українською, у російськомовні — російською мовами. Як правило, вони подаються під рубриками "В державній адміністрації області", "Прес-служба облдержадміністрації повідомляє", "Дела администрации" та ін.

Завдяки цьому охоплено інформаційний простір всієї області, поліпшено входження в інформаційний простір республіки та за її межі.

2. Систематичне щотижневе інформування журналістів усіх 10 місцевих редакцій і 10 акредитованих корпунктів республіканських газет про заплановані суспільно-політичні заходи, запрошення на самостійне їх висвітлення. Організаційно-методична опіка під час їхнього перебування в адміністрації.

3. Влаштування прес-конференцій, брифінгів і зустрічей з актуальних питань. Сприяння проведенню інших акцій з залученням засобів масової інформації. Всього здійснено 28 подібних заходів, в тому числі проведено 11 прес-конференцій і брифінгів глави облдержадміністрації та його заступників для журналістів, широке висвітлення таких визначних подій, як перебування на Запоріжжі Президента України Л. М. Кравчука і прем'єр-міністра України Л. Д. Кучми, організація наради представника президента України в області з редакторами газет, зустрічей керівництва облдержадміністрації з працівниками економічної сфери, діячами культури, лідерами партій, рухів та інших громадських об'єднань.

4. Проведення щосереди телевізійного каналу "Телепресцентр облдержадміністрації повідомляє і роз'яснює". Протягом року проведено 35 таких передач, у яких взяли участь глава облдержадміністрації і всі його заступники та керівники обласних управлінь і відділів. Передачі будуються на прямому діалозі з журналістами та через контактний телефон з населенням області.

5. Сприяння висвітленню діяльності обласної Ради народних депутатів та її президії. Показ ефективної співпраці облради і облдержадміністрації у спільному управлінні областю.

6. Ініціативна участь у діяльності журналістської організації області. Проведення на обласних семінарах в Будинку преси зустрічей керівників облдержадміністрації і облради з журналістами, бесід за круглим столом на злободенну тематику. Таких акцій організовано 7.

Взагалі стосунки прес-служби з усіма засобами масової інформації досить тісні і приязні. Доставляючи матеріали, працівники прес-служби майже щодня відвідують редакційні колективи, цікавляться їх життям і працею, пояснюють пріоритетні напрямки політики обласної влади, сприяють послабленню редакційних проблем.

Про результати комплексного підходу свідчить статистика: протягом року прес-служба підготувала і через засоби масової інформації області видала у світ 450 матеріалів, а також організувала висвітлення журналістами ще 60 подій. Всього про діяльність адміністрації області опубліковано 510 матеріалів різних жанрів, що на 80 відсотків більше, ніж у 1991 році до створення прес-служби.

Діяльність облдержадміністрації стала цілком доступною і відвертою, а ставлення до неї з боку громадськості поміркованим. Помітна користь і для самих журналістів. Часте перебування в держадміністрації підвищує ступінь їхньої компетентності й професіоналізму. В умовах важкої загальноекономічної кризи за державною адміністрацією і обласною Радою народних депутатів області утверджено авторитет активно діючого суспільно-політичного центру, який сьогодні не має серйозної опозиції ні з боку жодного засобу масової інформації, ні з боку суспільства, натомість знаходячи широке розуміння і підтримку.

Прес-служба відчуває турботливу увагу до себе з боку насамперед глави обласної державної адміністрації Ю. Г. Бочкарьова і його заступників та секретаря, доброзичливість з боку голови обласної Ради народних депутатів В. В. Похвальського (В. Похвальський, журналіст за освітою, згодом був призначений Надзвичайним і Повноважним Послом України в Болгарії.) і президії облради. їй створені хороші умови, котрі використовуються і як інформаційний центр, і як творча лабораторія для багатьох журналістів: для них спеціально створене робоче місце.

Зрозуміло, що оснащення прес-служби таким видом зв'язку, як телефакс, котрий має більшість місцевих редакцій і корпунктів акредитованих журналістів, прискорило б оперативність передавання матеріалів. Сподіваємося на позитивне вирішення цього питання.

Набутий потенціал прес-служба прагне у 1993 році сповна використовувати для послідовного, кваліфікованого і творчого висвітлення всебічної діяльності управлінських структур державної влади в інтересах населення Запорізької області.

Керівник прес-служби представника президента України в області А. А. Огнєв 15.01.1993 р.

Наш коментар: Зверніть увагу, що за 12 місяців було проведено лише 11 прес-конференцій і брифінгів, що свідчить про невелике бажання і розуміння необхідності проведення цих заходів з боку керівництва області. Натомість інтенсивність підготовки друкованих матеріалів (510) є досить високою, що свідчить про непогану роботу прес-служби.