This page has been robot translated, sorry for typos if any. Original content here.

Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.

Додаток 7.4.1

Високий замок

У МІСТІ СОЧІ — ТЕМНІ НОЧІ

У цьому переконалися члени української урядової делегації, які провели виснажливий 18-годинний матч з командою російського правлячого істеблішменту. Ставки були дуже високі — Чорноморський флот та легендарне місто Севастополь, бойовий послужний список якого, незважаючи на героїзм та численні жертви багатьох поколінь його захисників, можна порівняти хіба що з цусімськими досягненнями Далекосхідного флоту її імператорської величності. Незважаючи на численну (за словами секретаря Ради національної безпеки В. Горбуліна, десятикратну) перевагу росіян, команді Л. Кучми вдалося здобути "важку нічию" у переговорах з розподілу ЧФ та про майбутній статус російського флоту в Севастополі. Скажемо чесно, результати курортної дипломатії не так вже й однозначно коментує наша (а втім, і московська) преса.

Проте козиряти красномовністю можна скільки завгодно, але вести переговори з противником, який має вас за голову відомого усім літературного персонажу на прізвище Доуель та завжди готовий перекрити кран з киснем (а його за фізичними властивостями, як відомо, теж зараховують до газів), не так вже й просто.

Власне, про це йшлося на черговому брифінгу в адміністрації президента України, на якому, крім завсідника та господаря, прес-секретаря президента М. Дорошенка, були В. Горбулін та кадровий дипломат у ранзі заступника міністра закордонних справ Б. Тарасюк.

Останній, до речі, вдало дебютував на Банковій, її, де з приходом до влади нової команди намагаються "викликати" на політичні раути не тільки власних чиновників, але й професіоналів з відомств, що підпорядковані виконавчій вертикалі. Б. Та-расюк викликав чимале пожвавлення (якщо не сказати єхидне торжество) у залі, коли цілком серйозно, вибачившись перед україномовною пресою, переклав свої слова російською — "специально для севастопольских гостей", які за хвилину до того, перервавши доповідача, попросили говорити російською. Витончено розмазавши некоректні логічні конструкти тих, хто запитував його, по полірованій поверхні стола, який пам'ятає ще В. Щербицького, і стоїть тут же, у залі, де колись відбувалися пленуми українського філіалу "ума, чести и совести", Б. Тарасюк толерантно пояснив, що мова зовсім не йде про передачу Севастополя Росії. Нагадавши про відомі "две большие одесские разницы", він далі повідомив, що мова йде про передачу окремих споруд та зон в оренду російському флоту, і нічого більше. "Саме оренда", — підтвердив В. Горбулін, якого можна похвалити за прагнення розмовляти українською і якому треба віддати належне за математичні (все ж таки доктор технічних наук) розрахунки та виваженість його політичних заяв.

Нагадаємо, що на попередніх ранішніх засіданнях на Банковій, 11, він досить різко заявив, що Україна виступає проти вступу Румунії у НАТО, тому що офіційний Бухарест досі не заявив про відсутність територіальних претензій до України.

Це висловлювання тамтешні політики порівняли за значенням з вбивством екс-герцога Фердинанда у 1914 році та... заявили про відсутність територіальних претензій до України — вперше з часу проголошення незалежності.

Ау, аналітики-складачі політичних рейтингів! Де ви? Здається, що на брифінги в адміністрації президента невдовзі почнуть реагувати дипломатичними нотами. У всякому разі 4 млрд доларів, про які побіжно згадано і які нібито виділила Туреччина на реконструкцію своїх військово-морських та авіаційних сил, активні дії в цьому плані Румунії певною мірою дають підстави говорити про зближення у цьому контексті позицій Києва та Москви. Хоча, як зауважив В. Горбулін, на цю проблему "треба дивитись філософськи: сьогодні інтереси збігаються, а завтра — ні... " Він — "за учет всех вариантов".

Підсумовуючи, зауважимо, що "курортний футбол" солістів Л. Кучми та Б. Єльцина все ж таки певною мірою зняв політичну напругу між Росією та Україною, створив умови для остаточного вирішення проблеми ЧФ і став причиною доручень глав держав своїм прем'єр-міністрам підготувати протягом місяця понад 40 проектів економічних угод. Тільки один з них, за свідченням В. Горбулі-на, дасть роботу 250 тисячам висококваліфікованих спеціалістів. Так що, нічия... на користь співробітництва?..

Валерій БЕБИК, віце-президент Асоціації політичних психологів України